Jdi na obsah Jdi na menu
 


FC Kyjov - FCB 1:1/1:0/ Branka: Svoboda

14. 9. 2015

V nedělním dopoledni vezeme z Kyjova pouze bod

FC Kyjov – FCB 1 : 1 ( 1 : 0 )

Branky: Bil, Svoboda

Sestava: Hanák- Koudelka (70.Legner) , Hanousek (C), Mikulášek 44. min ČK, Chalabala (35. Kachlík)- Vrábel (45. Ondráček), Handlíř, Štrublík , Nový M.– Svoboda (72. Lazor), Bil (32. Chadima)

     V neurovnaném zápase v nedělním slunečném dopoledni  plném nepřesností jsme spíše dva body ztratili, jak bod získali. K nevalné úrovni zápasu přispěl nepřesný rozhodčí, který rozděloval chyby na obě strany a velkou mírou přispěl k nervóznímu průběhu utkání.

   Zápas hostující mužstvo začalo vlažně, ospale a bez pohybu. Hra našeho celku trpěla řadou nepřesností a tím velkou ztrátou míčů. Soupeř se toho snažil využívat k brejkům, ale bez efektu. Domácí získali dříve půdu pod nohama a začali kousat. A také dokázali vstřelit úvodní branku. Při nepřesné rozehrávce  jsme v útočné akci ztratili míč, nezachytili rychlý kontr kyjovských hráčů, když celá pravá strana zaspala. První střelu Hanák stačil jen vyrazit jen před domácího útočníka a ten z pozice, která zaváněla ofsajdovým postavením, se nemýlil 1:0.. Obdržená branka nás z letargie neprobrala, dále byli bez pohybu plni nepřesných přihrávek. Další rána nás postihla nuceným střídáním Martina Bila pro zranění. V závěru poločasu Mikulášek hasil  brejk domácích odvážným skluzem . To byl jeho poslední počin v zápase a třetí rána do chodu mužstva přišla záhy, neboť se ve 44. min nechal posledně jmenovaný  nesmyslně a neomluvitelně vyloučit za nesportovní chování při útočném rohovém kopu. Nutno podotknout, že k dosavadnímu i dalšímu nervóznímu  průběhu utkání přispěli  některými nepřesnými  výroky jak hlavní rozhodčí, tak AR1.. 

   Do druhého poločasu museli trenéři jak vinou nevýrazné hry, tak i vinou vyloučení „ překopat“ sestavu. Naše mužstvo vlétlo na hřiště jako vyměněné, od úvodního hvizdu druhé půle začali hýřit pohybem a získali převahu. Odměnou za aktivitu jim byla vstřelená branka. V 52. minutě si uprostřed hřiště narazili několikrát míč, který si ve vápně zpracoval Svoboda a křížnou střelou k tyči vyrovnal na 1 : 1. Dále hostující hráči pokračovali v aktivní hře, ale bez střeleckého zakončení. Nepřesný sudí odpustil domácím penaltu za nastřelenou ruku ve vápně.  Když už se odhodlal někdo z hostí ke střele, domácí jejich rány obětavě blokovali. Hráči Kyjova v této fázi zápasu podnikli několik nebezpečných brejků, které špatnou finální nahrávkou pokazili. Na jejich hře byl patrný úbytek sil a tím tlak hráčů Bučovic ještě zesílil. V závěru zápasu se Štrublík z nadějné pozice neodhodlal ke střele a když pád Chadimy po souboji s domácím obráncem nebyl posouzen jako faul, rozešly se oba celky smírně. 

    Kachlík Ladislav, trenér hostí: „Zápas se mi těžko hodnotí. Při vší úctě k soupeři z Kyjova jsme měli přivézt 3 body. V zápase dostali prostor opět všichni hráči, chyběl nám Ondra Holásek, který byl na dovolené.

Od úvodních minut to byl z naší strany mdlý, alibistický výkon plný fotbalových nešvarů, hra bez pohybu, agresivity v soubojích bez bojovnosti a mnoho nepřesností.  Korunu tomu nasadilo nesmyslné vyloučení v závěru poločasu. V druhém poločase jsme se polepšili po všech stránkách .  Brzy se nám podařilo vyrovnat a i když jsme celou druhou půli odehráli v deseti, získali jsme velkou územní převahu. Bohužel však, bez brankového efektu. Škoda, musíme se naučit lépe řešit koncovku…

K výkonu rozhodčích se nebudu vyjadřovat, silně ovlivnili průběh zápasu.  Projevoval jsem se dostatečně v průběhu zápasu a byl jsem vykázán ze střídačky. Bude mě to asi něco stát, s tím počítám. Dodám jen, že na takové úrovni by měli rozhodovat rozhodčí s nějakou zkušeností a citem pro hru. Každý dělá chyby, ale v tomto zápase jich bylo na můj vkus přespříliš a to mi potvrdilo i několik bývalých domácích hráčů, kteří se došli na utkání podívat. Ale to chce asi klid…  :-)                                                                                   P.H.

P.h.