Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lanžhot-FCB 4:1 /2:0/

22. 5. 2014

Lanžhot  - FC Bučovice 4:1 /2:0/

 

branky: 33‘ Stráník, 43‘ Nevídal, 75‘ Polášek, 81‘ Kůřil – 62‘ Bodeček
ž.k.: 67‘ Janulík, 87 Rampáček – 60‘ Bil
rozhodčí: Tichánek – Vašek, Janulík

Sokol Lanžhot: Nešpor Z. – Žaloudek, Trčka, Hakala, Uher (27‘ Polášek) – Straka (57‘ Janulík), Hrnčíř (46‘ Rehák), Stráník, Bartoš – Matuškovič (79‘ Rampáček), Nevídal (69‘ Kůřil)

FC Bučovice: Hanák – Brožina, Hanousek, Mikulášek, Tichý – Havránek, Štrublík, Kachlík, Koudelka – Bil, Bodeček

Komentář domácích:

 

Po několikadenním dešti se hrálo na těžkém promoklém terénu a proto se čekalo hodně bojovné utkání. Obě mužstva však k zápasu přistoupily hodně vlažně a tak zpočátku diváci žádný dramatický okamžik vidět ani nemohli. První vzrušení v hledišti přišlo po čtvrthodině, kdy po chybě domácích postupoval ze strany sám na Nešpora hostující Bil, Nešpor však výborně zasáhl a nájezd zlikvidoval. Domácí to poté zkoušeli pouze zdálky, ale střely Stráníka ani Hrnčíře zkušenému gólmanovi starosti vůbec neudělali a s přehledem je pochytal. Po půlhodině zahrávali domácí rohový kop, k odraženému míči se dostal Stráník a krásnou technickou střelou nedal tentokrát Hanákovi šanci a otevřel skóre – 1:0. Před půlkou hosté nezachytili v ofsajdové pasti Matuškoviče, ten našel ještě lépe postaveného Nevídala, který do prázdné zvyšuje – 2:0.
Druhá půlka byla na zajímavé okamžiky mnohem bohatší. Hned po rozehrání centroval ze strany Bartoš a aktivní Nevídal hlavičkoval těsně vedle tyče. Po chvíli tutovka hostů, ale Nešpor znovu bravurně vychytal. Stejně si na druhé straně počínal Hanák, když vychytal Matuškoviče uvolněného Nevídalem. V 60min. rychlý brejk hostů zakončený do tyče, Bil však stál na správném místě a s odraženým míčem si poradil – 2:1. Hosty branka viditelně povzbudila, tlačili so dopředu, ale zapomínali na zadní vrátka. Bohužel jsme sérii vyložených tutovek zakončit do sítě nedokázali. 66‘. – Nevídal uvolnil znovu Matuškoviče, zakončení jen lízlo pravou tyč. 67‘ – Bartoš pronikl po straně předložil Nevídalovi, který ale míč před prázdnou brankou netrefil přesně. 71‘ – Stráník kolmicí vyslal čerstvého Kůřila, ten sám před gólmanem mířil těsně vedle. Z protiútoku roh hostů a osamocený Bodeček hlavičkoval jen těsně nad. V 75min. potom znovu Stráník vyslal do úniku Poláška, který konečně překonal Hanáka a uklidnil domácí – 3:1. Deset minut před koncem uvolnil Janulík Žaloudka, který našel dobře postaveného Kůřila a ten dal výsledku konečnou podobu – 4:1.
V utkání oboustranně lepší druhé půlky jsme si tak připsali tři body.