13. 10. 2015

V okresním derby zasloužená výhra domácích

TJ Dražovice – FC Bučovice 3 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava: Hanák- Kachlík M.(62. Nový), Koudelka, Mikulášek, Handlíř- Ondráček( 78. Vrábel), Kachlík T.© (68. Chadima),  Štrublík , Chalabala – Svoboda(78. Legner),  Lazor(46.Bil)

Za nepříjemného větrného počasí podal náš celek slabý výkon a početné fandy, kteří v nepříjemném nedělním odpoledni vážili cestu na zápas, jsme na celé čáře zklamali.  Sice jsme se snažili o technický fotbal, ale hra opět trpěla mnoha nepřesnostmi. Někteří hráči nechali bojovnost v kabině, srdce v kalhotách a na hřišti nedisciplinovanost. Ta se nejvíce projevila u první branky, která  určila další  vývoj zápasu ze strany hostí nízké úrovně. Proto na konci zápasu byl výsledek jaký byl.

Za velké podpory větru jsme po většinu času v první půli měli optickou převahu. Silný vítr ale znemožňoval kombinaci, my jsme se na rozdíl od domácího celku s touto překážkou po většinu času nedokázali vyrovnat. Aktivita hostujícího celku brzdila řada nepřesností daleko před vápnem domácích. Chyběl pohyb, soupeř byl bojovnější a zarputilejší. Za celých pětačtyřicet minut bylo soupeři dvakrát úzko- po přímém kopu Štrublíka z nebezpečné blízkosti a vyraženém míči brankářem nedokázal „uklidit“ míč do branky z bezprostřední blízkosti Marek Kachlík a o chvíli později střelu z dálky do šibenice  posledně jmenovaného vytáhl domácí gólman na roh. Ti zahrozili až v samotném závěru, ale též bez gólu. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

I před varování realizačního týmu o zodpovědnosti a jednoduchosti v blízkosti naší branky hned zkraje druhého poločasu darujeme soupeři branku jak na zlatém podnosu….. Koudelka u postranní čáry vybojuje míč na dražovickém útočníkovi. Místo kolmice na rozběhnutého halva dává nepochopitelně  míč na hranici naší šestnáctky  Michalu Handlířovi. Ten ač je v tuto chvíli na místě posledního, volí místo odkopu riskantní nahrávku. Tu vystihne domácí záložník Vlach a nekompromisně po zemi k tyči potrestá tuto naši laxnost či nezodpovědnost…..1 : 0… Co nám pomůže platonická převaha v poli, když chybí pohyb a osobní statečnost jít do soubojů. Hosté otevřeli hru a domácí trestají podruhé- po zbytečné útočné ztrátě přenášejí hráči Dražovic  míč na levou stranu. Odtud letí přihrávka na zcela volného útočníka Pelce. Jeho první střela trefuje tyč, ale on nikým neobsazen si odražený míč zpracuje a neobtěžován dává do opuštěné branky  2 : 0. Hřebíčkem do rakve byl třetí gól v naší síti po rohovém kopu do malého čtverce a hlavička znovu neobsazeného Pelce v závěru zápasu. Zasloužená výhra domácího celku.                                                       P.H.

Kachlík Ladislav, trenér hostí: „Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Zápas vyhrál chytřejší obětavější a komplexnější tým.